Otvorili smo kabinet!

U petak, 3. travnja svečano je otvoren kabinet za izvođenje praktične nastave za kuhare i konobare.

Otvoren ugostiteljski kabinet

U petak, 3. travnja konačno smo dočekali otvorenje našeg školskog ugostiteljskog kabineta!

Srednja škola u Pagu postoji od 1966. godine. U početku je imala samo gimnazijski program, a od 1987. godine dobila je reference za zanimanja konobar i kuhar. Budući da je škola "podstanar" u Osnovnoj školi Jurja Dalmatinca, najveći problem oduvijek je bio adekvatan prostor za izvođenje praktične nastave. Snalazili smo se kako smo znali i mogli u datim trenucima: nastava se izvodila u nekadašnjoj paškoj hotelskoj tvrtki, iznajmljivali smo privatne restorane u tzv. neturističko doba godine...

Konačno, prošle godine smo u proračunu Zadarske županije bili zastupljeni sa 70 000 kuna koje smo uložili u prenamjenu jednog manjeg dijela školske sportske dvorane u ugostiteljski kabinet. Osim toga, za opremanje nam je pomogla i Županija, svi gradovi i općine na našem otoku.

Prigodna svečanost otvorenja upriličena je u kabinetu i atriju dvorane. Kroz program nas je vodila učenica  Anamarija Trcol, a u programu otvaranja sudjelovali su učenice Ana Peranić i Petra Vidas koje su svirale na klaviru te zbor i tamburaški orkestar pod ravnanjem profesorice glazbenog Zrinke Peranić.

Na početku programa goste je pozdravila naša ravnateljica, profesorica Milena Čemeljić koja je istaknula da bi i ovaj kabinet trebao biti još jedan magnet za privlačenje mladih da ostanu živjeti i školovati se na otoku.

Nekoliko pozdravnih riječi uputio nam je i Ivan Šimunić, pročelnik Odjela za društvene djelatnosti Zadarske županije u čijem smo govoru čuli i da je Županija Ministarstvu regionalnog razvoja predložila i gradnju nove zgrade srednje škole u Pagu kako bi svi učenici mogli pohađati nastavu u jednoj smjeni. Nova škola? Nova škola!! Jedva čekamo...!

Nakon što je paški nadžupnik don Igor Ikić blagoslovio prostor kabineta i nakon što su ravnateljica Čemeljić i pročelnik Šimunić zajedno presjekli svečanu vrpcu, došao je na red i "praktičan" dio otvorenja - degustacija delicija koje su pripremili naši učenici pod  nadzorom svojih stručnih učitelja - kuhara Branka Tičića i konobara Tea Bukše.

Taj neformalni dio otvorenja trajao je najduže budući da su se gosti i domaćini družili u ugodnom ambijentu i uz bogat švedski stol pun paških specijaliteta.

fotografije možete vidjeti u našoj foto galeriji

objavio: Marija Čemeljić   datum: 7. 4. 2009.