Izvješće sa sjednice Školskog odbora 06/2017

Srednja škola Bartula Kašića Pag

16. lipnja 2017. godine

Izvješće sa 06./2017. sjednice Školskog odbora

održane 16. lipnja 2017. god.

Dnevni red:

1. Donošenje Odluke o imenovanju ravnateljice Srednje škole Bartula Kašića Pag.
  2. Prethodna suglasnost predsjednici Školskog odbora za sklapanje ugovora o radu s imenovanom ravnateljicom.

Predloženi dnevni red jednoglasno je prihvaćen.

Prije prve točke dnevnog reda jednoglasno je prihvaćen zapisnik sa 05./2017. sjednice Školskog odbora.

AD 1.  Dana 25. svibnja 2017. godine Ministarstvo znanosti i obrazovanja zaprimilo je zahtjev za izdavanja prethodne suglasnosti za imenovanje ravnateljice škole, uz dostavu kompletne dokumentacije. Rok  za dostavu prethodne suglasnosti bio 9. lipnja 2017. godine. Kako škola nije zaprimila traženu suglasnost niti je dobila uskratu iste, sukladno Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, smatra se da je suglasnost dana te je potrebno donijeti odluku o imenovanju ravnatelja škole sukladno Odluci o izboru ravnatelja.

Pristupilo se glasovanju, nakon kojeg je predsjednica Školskog odbora utvrdila da je:

Marija Pećirko, iz Novalje, ulica Zrinsko-Frankopanska br. 5, sa četiri (4) glasa „ZA“, jednoglasno imenovana za ravnateljicu Srednje škole Bartula Kašića Pag.

Nakon završenog glasovanja Školski odbor je donio

O D L U K U

O IMENOVANJU RAVNATELJICE SREDNJE ŠKOLE BARTULA KAŠIĆA PAG

1.         Marija Pećirko, iz Novalje, ulica Zrinsko-Frankopanska br. 5, profesorica hrvatske kulture i sociologije, magistra knjižničarstva, imenuje se za ravnateljicu Srednje škole Bartula Kašića Pag, na mandat od pet (5) godina.

2.         Mandat iz točke 1. ove odluke počinje teći dana 17. srpnja 2017. godine.

3.         Radni odnos, prava i obveze ravnateljice iz točke 1. ove odluke regulirat će se ugovorom o radu na određeno puno radno vrijeme koji će s imenovanom ravnateljicom uz prethodnu suglasnost Školskog odbora sklopiti predsjednica Školskog odbora.

4.         Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja i objavit će se na oglasnoj ploči Škole.

Zaključak: Jednoglasno se donosi  odluka o imenovanju Marije Pećirko za ravnateljicu  Srednje škole Bartula Kašića Pag.

AD 2.    S imenovanom ravnateljicom treba sklopiti ugovor o radu na određeno puno radno vrijeme na rok od pet godina. Sukladno Statutu, ugovor o radu sklapa predsjednica Školskog odbora uz prethodnu suglasnost Školskog odbora. Temeljem navedenog predsjednica Školskog odbora je od članova zatražila prethodnu suglasnost, te je nakon glasovanja utvrdila da se jednoglasno daje prethodna suglasnost za sklapanje ugovora o radu s imenovanom ravnateljicom.

Zaključak: Jednoglasno se daje prethodna suglasnost predsjednici Školskog odbora za sklapanje ugovora o radu s imenovanom ravnateljicom.

Predsjednica Školskog odbora

Sanja Maržić, v.r.

objavio: Marija Pećirko   datum: 5. 7. 2017.