Dramska skupina ide na Lidrano!

Članovi naše dramske skupine dobili su poziv za sudjelovanje na državnom natjecanju Lidrano koje će se održati u Puli krajem ožujka

PAŠKI SREDNJOŠKOLCI NA DRŽAVNOJ SMOTRI "LIDRANO"

Članovi dramske sekcije Srednje škole Bartula Kašića iz Paga ovih su dana dobili obavijest da su pozvani na državnu smotru dramskog, literarnog i novinarskog stvaralaštva "Lidarno" koje će se ove godine održati u Puli od 22. do 27. ožujka. Na županijskom "Lidranu" u Benkovcu, 10. veljače, bili su predloženi za državnu razinu, ali morali su čekati odluku prosudbenog povjerenstva koje je biralo između njih i predstavnika Šibensko-kninske županije. I, dogodilo se - Pažani su bili bolji!

Na smotri će se predstaviti skupni dramskim izričajem - odabranim prizorima iz antidrama "Ćelava pjevačica" i "Stolice" francuskog dramatičara rumunjskog podrijetla Eugenea Ionesca.

U skladu s teatrom apsurda, učenici su prikazali suvremeni svijet u kojem nema konverzacije, likovi govore, ali ne razgovaraju. Autor u ovim djelima posebno naglašava tu plitku i otrcanu konverzaciju u kojoj likovi djeluju više tragično nego komično.

Predstavu su uprizorili: učenice 4. razreda Paula Šupraha i Anamarija Trcol, učenici 3. razreda Roberto Barišić i Filip Oguić te učenica 1. razreda Petra Vidas koji su utjelovili likove g. i gđe. Smith, g. i gđe. Martin te vatrogasnog kapetana. Mentorica i voditeljica skupine je profesorica hrvatskog jezika Nataša Strugar.

Povodom njihovog skorog nastupa na "Lidranu", oni su i gostovali na radio Pagu. U razgovoru s novinarkom Vesnom Karavanić iznijeli su svoje dojmove:

"U pripremanju naše dramsko-scenske igre istinski smo uživali i zabavljali se , ali i ozbiljno radili. Sretni smo i uzbuđeni što ćemo sudjelovati na državnoj smotri i nadamo se jednako uspješnom predstavljanju, ali i dobroj zabavi. Motivirani smo za učenje i stvaranje još zabavnijih i zahtjevnijih predstava."

Djelić atmosfere pokazuju i fotografije snimljene u studiju gdje su, na kraju razgovora, učenici izveli i mali dio iz svoje dramsko-scenske igre s porukom:"Čitaje i gledajte Ionesca da vam se Ionesco ne bi dogodio!"

Našim učenicima želimo što uspješniji nastup u Puli!!

objavio: Marija Čemeljić   datum: 12. 3. 2009.