Program rada dramsko - recitatorske sekcije

Dramsko - recitatorska sekcija

Školske sekcije postoje kako bi okupljale one učenike koji imaju potrebu, želju a nerijetko i talent, izraziti se na različite načine.

Dramska sekcija u našoj školi postoji već niz godina pa smo u 1. broju časopisa Bartolomeo odlučili, više faktografski i fotografski, prisjetiti se predstava u čijoj smo pripremi i realizaciji istinski uživali.  Nadamo se da će se bivši i sadašnji članovi sekcije, kada pročitaju naslove predstava, s kojima su sudjelovali na školskim i otočnim priredbama i manifestacijama, a ponajviše na LIDRANU  (i nerijetko i na državnoj razini) prepoznati i s radošću prisjetiti tih dana druženja.

Romeo i Julija po paški i po novaljski; Snjeguljica i sedam patuljaka; Putovanje kontinentima; Gostioničarka Mirandolina (izbor); Zaljubljeni poštar; Bartol Kašić, Ritual rimski ( izbor); Polaganje mature; Priča o čipkaricama; Otočni masterchef; Groznica subotnje večeri; Paški dragulji; Nanin kušin… te izbori iz Ujevićeve, Matoševe, Ivaniševićeve, Paljetkove i ostale poezije kao i proznog i dramskog stvaralaštva.

Uz veliku zahvalu bivšim članovima dramske sekcije, sadašnjima želimo da je očuvaju svojom iskrom, željom, voljom i talentom.

Voditeljica dramsko-recitatorske sekcije: Nataša Strugar, prof.