Smotra glazbenih aktivnosti učenika srednjih škola Zadarske županije

U sklopu Dana Zadarske županije, 30. travnja u Pagu, u prostoru Kneževog dvora, održana je Smotra glazbenih aktivnosti učenika srednjih škola Zadarske županije. Organizatori Smotre bili su Glazbena škola Blagoje Bersa Zadar i Srednja škola Bartula Kašića Pag.

Na Smotri je sudjelovalo jedanaest srednjih škola iz Zadra, Benkovca i Paga, koje su se predstavile raznovrsnim i zanimljivim glazbenim izričajem. Pored mješovitih i ženskih zborova, kvarteta i dueta pojačanih klavijaturama i gitarama, nastupio je i jedan vokalno instrumentalni punk sastav.

Nastupili su učenici Gimnazije Jurja Barakovića, Prirodoslovno-grafičke škole, Glazbene škole Blagoje Bersa, Poljoprivredne, prehrambene i veterinarske škole Stanka Ožanića, Srednje škole Kneza Branimira iz Benkovca, Gimnazije Vladimira Nazora, Srednje škole Bartula Kašića iz Paga, Klasične gimnazije Ivana Pavla II., Pomorske škole, Gimnazije Franje Petrića i Hotelijersko-turističke i ugostiteljske škole.

Smotru su otvorili članovi folklorne sekcije Gimnazije Jurja Barakovića, otplesavši i istodobno otpjevavši Zadarski tanac, i tako nas uveli u ugodno i veselo ozračje.

Benkovčani su nas pjesmom vodili kroz Belanove Oceane ljubavi, Klasičari uveli u tradicionalnu klasičnu kompoziciju Aleluja, kao i djevojački zbor Glazbene škole Blagoje Bersa te zbor Gimnazije Vladimira Nazora, a vokalno instrumentalni sastav Navigatori iz Pomorske škole, iznenadio autorskom pjesmom Torpedo u žestokoj punk izvedbi iste.

Domaćini, Srednja škola Bartula Kašića, očekivano su za izvedbu Blessed Mary, pojačanu trubama i gitarama, dobili zaslužene ovacije publike.

Smotru su zatvorili učenici Gimnazije Franje Petrića, Bernarda Klinar i Andrija Marić, prekrasnom interpretacijom pjesme Ljube Stipišića, Dalmatino povišću pritrujena.

Svi uzvanici i gosti, posjetitelji i ljubitelji glazbe, pljeskom su ispratili sve sudionike i voditelje kojima je profesorica Milena Čemeljić, ravnateljica Srednje škole Bartula Kašića, uručila zahvalnice.

Naše druženje nastavljeno je u prostorijama Kneževa dvora gdje su učenici ugostiteljskog usmjerenja naše škole sa svojim profesorima, Brankom Tičićem i Teom Bukšom, pripremili domjenak.

Nadamo se da će ova, prva po redu, Smotra glazbenih aktivnosti učenika srednjih škola Zadarske županije, ostati dijelom Dana Zadarske županije i glazbom nas i pjesmom, na istom mjestu u isto vrijeme, povezati u dobrom raspoloženju.

Poveznica na galeriju fotografija

objavio: Nataša Strugar Danijel Gavranović   datum: 6. 5. 2015.