Filip Bukša na natjecanju na Baliju

Filip Bukša bio je predstavnik Hrvatske na Međunarodnom natjecanju mladih znanstvenika koje je održano u travnju na Baliju

UČENICI IZ HRVATSKE NA MEĐUNARODNOM NATJECANJU ICYS U INDONEZIJI Između 12. i 17. travnja 2010. na Baliju u Indoneziji održano je međunarodno natjecanje mladih znanstvenika ICYS ( International Conference of Young Scientists). Na njemu je sudjelovala i ekipa hrvatskih učenika čiji su radovi nagrađeni na državnom natjecanju iz biologije u šk. g. 2008./09. Učenik naše škole, Filip Bukša (učenik 3.g razreda) sa svojim radom "Ribe paškog zaljeva" osvojio je specijalnu nagradu za najefektivniji rad u kategoriji Life Science. Filip je svoj rad prezentirao 10-ak minuta u utorak, 13. travnja, pred međunarodnim žirijem, na engleskom jeziku. Budući da je Filip dugogodišnji ribar i član paškog ribolovnog društva "Orada", nije mu bilo teško obraditi temu kao ni prezentirati rezultate svog istraživanja jer su oni ionako važan dio njegovog života. Osim "radnog" dijela natjecanja, ekipe su imale i onaj lakši i ljepši dio - razne izlete pa Baliju koji su bili dostojna nagrada za njihov rad i trud u izvannastavnim aktivnostima. Međutim, povratak u Hrvatsku i njima je otežao vulkanski oblak. Zbog tog su problema na povratku morali ostati u Kuala Lumpuru.. Ali, tu im je u pomoć priskočio hrvatski veleposlanik g. Željko Bošnjak, na čemu su mu bili jako zahvalni. Konačno, kući su došli dan kasnije od predviđenog, preko Rima i Splita. Filip svoj rad kontinuirano nastavlja, što dokazuje i ovogodišnji poziv na državno natjecanje iz bilogije s radom "Školjke paškog zaljeva".

objavio: Marija Čemeljić   datum: 27. 4. 2010.