Srednja škola Bartula Kašića- dobitnik Nagrade grada Paga

Povodom obilježavanja Dana grada Paga, naša je škola dobila Nagradu grada Paga iz područja odgoja i prosvjete.

Prošlog tjedna, 30. ožujka, svečano je obilježen Dan grada Paga. Prilika je to kojom se Pažani prisjećaju dana kada su od kralja Bele IV. dobili status Slobodnog kraljevskog grada.

Svečana sjednica Gradskog vijeća održana je u reprezentativnom prostoru, velikoj dvorani Kneževog dvora. Sjednici su nazočili župan Zadarske županije Stipe Zrilić, saborska zastupnica Ingrid Antičević-Marinović, predstavnici gradova-prijatelja Paga i mnogobrojni predstavnici gospodarskog, kulturnog i društvenog života u Pagu.

Ono po čemu je ova sjednica bila posebna za našu školu jest činjenica da smo dobili Nagradu grada Paga kao znak javnog priznanja za 50 godina rada na odgoju i obrazovanju mladih kao i na obrazovanju odraslih kroz učenje o izradi paške čipke čime doprinosi njenom očuvanju nematerijalne kulturne baštine.

Važnost Srednje škole Bartula Kašića u Pagu naglasio je župan Zrilić u svom čestitanju Pažanima naglasivši kako je Pag jedini otok u Zadarskoj županiji na kojem postoji srednja škola. Upravo je ta škola zalog budućnosti koje nema bez ulaganja u mlade ljude.

O školi je govorio i paški gradonačelnik Željko Maržić, i sam bivši učenik Srednje škole Bartula Kašića, govoreći o kapitalnim projektima važnim za budućnost Paga. Najvažniji među njima je izgradnja nove srednje škole koja je, u svih 50 godina svog postojanja, smještena u prostorijama osnovne škole u Pagu. Posebnu važnost za tradiciju i kulturu u gradu Pagu predstavlja i činjenica da Srednja škola organizira i program osposobljavanja za zanimanje „paška čipkarica“ koji ima veliki odaziv među Paškinjama.

Ravnateljica Srednje škole B. Kašića, Milena Čemeljić, zahvalila je na dodijeljenoj nagradi naglasivši kako u životu svake zajednice postoje prijelomni trenuci, a svakako jedan od najvažnijih u životu našeg otoka je osnivanje srednje škole. Nagrada koju je školi dodijelio Grad Pag, u godini u kojoj škola slavi 50 godina postojanja, samo je dokaz kako smo do sad dobro i kvalitetno radili svoj posao te kako se nadamo da će se najave izrečene u govorima župana i gradonačelnika što prije ostvariti, tj. da ćemo zajedno uskoro slaviti otvorenje nove zgrade srednje škole u Pagu.

objavio: Marija Pećirko   datum: 4. 4. 2016.