Obilježavanje Dana grada

Grad Pag danas je svečano obilježio Dan grada i Dan utemeljenja. Na svečanoj sjednici gradskog vijeća Srednja škola Bartula Kašića Pag bila je među dobitnicima povelje Grada Paga iz područja odgoja i prosvjete.

Iznimno smo ponosni što su naš rad i doprinos prepoznati i cijenjeni u zajednici u kojoj djelujemo, kao i našeg kolege, profesora fizike i informatike Ivice Gubića koji je u našoj školi proveo gotovo cijeli radni vijek i, između ostalog, kao dugogodišnji dobrovoljni darivatelj krvi - učenike motivirao za humanitarni rad.
Iza naše je škole više od pedeset godina rada u, ponekad divnim a ponekad teškim, otočnim uvjetima. Ovakva priznanja daju vjetar u naša jedra!
Nakon svečane sjednice, na Trgu Petra Krešimira IV. održali smo manifestaciju „Ca, ča, što se nekad kuhalo na mom otoku“. Predstavili smo kratak presjek proteklih dvanaest godina manifestacije kojom želimo aktualizirati autohtonu kuhinju otoka Paga. Naši vrijedni učenici koji se školuju za zanimanja kuhar i konobar, zajedno sa svojim stručnim nastavnicima Brankom Tičićem i Teom Bukšom, danima su vrijedno pripremali tradicionalna jela otoka Paga. Da su to sve zaista dobro pripremili, pokazali su nam danas naši gosti koji su sve s užitkom degustirali.
Škola zahvaljuje još jednom Turističkoj zajednici grada Paga i direktorici gđi Vesni Karavanić, što je prepoznala ovaj vrijedan projekt kao svojevrsni „proizvod“ s potencijalom širenja i postala pokrovitelj ovog događaja.
Vidimo se i sljedeće godine!

Priloženi dokumenti:
Dan_grada_2019-6.jpg (72.11 KB)
Dan_grada_2019-5.jpg (80.39 KB)
Dan_grada_2019_-4.jpg (236.75 KB)

objavio: Sanja Kolevski Želehovski   datum: 20. 5. 2019.